آموزش مراقبت از دستگاه نانوایی


آیا می دانید مراقبت از دستگاه نانوایی به چه شکل است؟

در مطالب قبلی شما را با نحوه خرید دستگاه نانوایی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت از دستگاه نانوایی به دست آورید.

اگر اخیراً یک دستگاه نان قدیمی را تعمیر کرده اید یا در یک دستگاه جدید خریدید، نکات مراقبتی زیر را برای افزایش عمر دستگاه خود دنبال کنید!

برای کسانی که کنجکاو هستند تا درست کردن نان را امتحان کنند اما به دنبال راحتی بیشتری هستند دستگاه نانوایی اتوماتیک یک گزینه عالی است. با نان‌ ساز، نان‌های خانگی ساده ‌تر از آن چیزی هستند که فکر می ‌کنید، حتی به تجربه قبلی در پخت نیازی ندارید!

مراقبت از دستگاه نانوایی

تنها با فکر کردن به نان های کشمشی دارچینی تازه، نان گرانولا عسلی شیرین، و نان سبزی و پارمزان، دهانمان آب می افتد. این نکات آسان تضمین می کند که دستگاه شما بوی خوشمزه و دلنشینی را برای سال های آینده از آشپزخانه به مشامتان می رساند.

ابتدا، قبل از شروع به انجام هر گونه تمیز کردن یا تعمیر و نگهداری، دوبار بررسی کنید که دستگاه نان شما از برق جدا شده و خنک شده باشد. سپس، مراحل زیر را بخشی از روال خود قرار دهید تا مراقبت از دستگاه نانوایی را به درستی انجام دهید.

به درستی دستگاه را روغن کاری کنید

اگر دستگاه شما شروع به تولید صداهای غیرعادی کرد، ممکن است شفت هرزگرد در زیر ظرف نان شما نیاز به روغن کاری داشته باشد. حتی اگر سر و صدا مشکلی نیست، توصیه می شود این روغن کاری را حداقل هر شش ماه یکبار یا اگر زیاد از دستگاه خود استفاده می کنید، بیشتر انجام دهید. بسیاری متوجه شده اند که این نکته تعمیر و نگهداری عمر دستگاه آنها را افزایش داده است.

برای روغن کاری هرزگرد توصیه می شود فقط از روغن ۳ در ۱ یا روغن چرخ خیاطی استفاده کنید. از هیچ نوع روغن دیگری بر روی محور هرزگرد استفاده نکنید و حتماً قبل از استفاده تمام اطلاعات روی بسته بندی روغن را مطالعه کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که این نوع روغن ها در صورت مصرف سمی می باشند، بنابراین بیش از حد استفاده نکنید و فقط در مواردی که در دستورالعمل های زیر نشان داده شده است استفاده کنید.

مراقبت از دستگاه نانوایی

دستورالعمل روغن‌کاری هرزگرد دستگاه نانوایی

تابه را برگردانید. در آنجا محور فشرده کننده، مهره قرقره، مهره نگهدارنده قرقره را خواهید دید.

یک یا دو قطره روغن بین شفت و حلقه نگهدارنده بریزید.

مهره قرقره را چند بار بچرخانید تا روغن وارد شود. یک بار دیگر این کار را تکرار کنید. اگر دستگاه شما دارای دو تیغه فشرده کننده است، باید هر دو محور را انجام دهید.

همیشه پس از دست زدن به روغن دست های خود را بشویید!

با دقت تمیز کنید

همانطور که PJ O’Rourke نویسنده گفت: ‘همه می خواهند دنیا را نجات دهند: هیچکس نمی خواهد به مادر در شستن ظرف ها کمک کند’ متأسفانه، تمیز کردن پس از یک دستور پخت نان خوشمزه همیشه باید به یک روش انجام شود. برای افزایش طول عمر وسیله ها، دستگاه و ظرف نان آن باید بعد از هر بار استفاده به خوبی تمیز شوند. اکثر ظروف نان نمی توانند در ماشین ظرفشویی بروند اما دفترچه راهنمای دستگاه خود را در این مورد بررسی کنید و همچنین دستورالعمل های دقیق تمیز کردن را از آن دریافت کنید. بسیاری از کتابچه های راهنمای مراقبت از دستگاه نانوایی در وب سایت های سازنده موجود است.

در اینجا نکات کلیدی برای شستشو و مراقبت از دستگاه نانوایی را آماده کرده ایم:

برای شستشوی دستگاه از شوینده های مخصوص که موجب خوردگی فلزات نمی شوند استفاده کنید. از مواد شیمیایی و مخرب برای پاک کردن دستگاه استفاده نکنید.

هنگام تمیز کردن داخل دستگاه، آن را ساده نگه دارید: آن را به طرف خود بچرخانید، خرده های آن را در یک جا جمع کنید و سپس آنها را از دستگاه خارج کنید (با استفاده از یک پارچه خشک یا برس مخصوص). داخل دستگاه را خیس نکنید.

با یک پارچه مرطوب، به آرامی مناطقی را که نان بیش از حد به بالا یا دو طرف دستگاه بالا رفته است (در صورت نیاز) پاک کنید.

المنت های حرارتی را با یک پارچه یا اسفنج مرطوب به آرامی تمیز کنید (برای جلوگیری از آب اضافی، آن ها را فشار دهید).

قطعات دستگاه را خشک کنید و یا اجازه دهید قطعات قبل از مونتاژ مجدد در هوای ازاد خشک شوند تا از زنگ زدگی جلوگیری شود.

مراقبت و تعمیر قطعات

یک قطعه معمولی که نیاز به تعویض در ماشین آلات نان دارد، ظرف نان است. در بسیاری از موارد، می توانید با موارد زیر از نیاز به این کار جلوگیری کنید:

قسمت بیرونی زیر تابه را خشک نگه دارید. خیس شدن آن می تواند باعث ایجاد زنگ زدگی شود، محور تابه را گرفته و قابل استفاده نباشد.

تمیز کردن و پختن را با احتیاط انجام دهید تا پوشش نچسب تابه خراب نشود. این روکش اجازه می دهد تا به راحتی نان را جدا کنید و یکنواخت کنید. هنگامی که آسیب ظاهر می شود، فقط بدتر می شود و زنگ زدگی ایجاد می شود.

اگر قطعات دستگاه شما آسیب ببیند، معمولاً می توانید قطعات جایگزین را از سازنده یا یک مرکز خدمات مجاز خریداری کنید. برای سایر مشکلات دستگاه نان، همیشه می توانید دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید یا با سازنده تماس بگیرید. سازنده می تواند شما را به یک ارائه دهنده خدمات مجاز راهنمایی کند تا دستگاه شما را تعمیر کند.

اصول پخت نان

مخمر خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که هنوز فعال است و قدیمی نیست. اگر در یافتن مخمر مشکل دارید، در اینجا چند دستورالعمل مخمر توسط یک متخصص ژنتیک مخمر آورده شده است.

اندازه گیری صحیح بسیار مهم است. درست کردن نان مانند یک آزمایش علمی است.

مراقب ترتیبی که مواد را در دستگاه قرار می دهید باشید. دستورالعمل دستگاه و همچنین دستور العمل خود را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از ترتیب درست مواد تشکیل دهنده پیروی می کنید.

برای خرید بهترین انواع دستگاه نانوایی با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۳۲۰۶۰۶۱۵ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خانه خدماتتماس ارتباط با ما
09132060615