در این مطلب از مزایای استفاده از فر قنادی خواهیم گفت. اگر فر دارید ولی نحوه ی استفاده از آن را هنوز یاد نگرفتید با ما همراه باشید تا به شما چگونگی کار کردن با فر را توضیح دهیم. همچنین می توانید با مراجعه به سایت، مطلب راهنمای انتخاب فر قنادی را بخوانید.

استفاده از فر قنادی

آیا باید از این فرها همیشه استفاده کرد؟ یا مواقعی هست که استفاده از این نوع فرها بهتر از فرگاز های معمولی است؟ بیاید با همدیگر بفهمیم که این نوع فر چیست، چه زمانی از آن استفاده کنیم.

فر قنادی چیست؟

اگر به صورت ساده بیان کنیم، این فر، فن و هواکش دارد که دیگر مدل های معمولی این مزیت را ندارند. فن و هواکش باعث می شود تا گرما بالا و پایین و اطاراف غذا جریان پیدا کند، سپس از دریچه ی خروجی هوا، بیرون برود. در نتیجه، این گرما غذا را احاطه کرده و غذا سریعتر و راحت تر پخته می شود.

چرا باید از این نوع فرها استفاده کرد؟

پخت سریع:

چراکه گرما به صورت مستقیم به غذا می خورد و فقط دور آن نمی چرخد، غذا در این نوع فرها ۲۵ درصد زودتر پخته می شود.

پخت یکسان و یک اندازه:

در فرهای معمولی گرما به یک نقطه می خورد و بستگی به انتخاب شما در نحوه ی قرار گرفتن غذاست، اما اینجا غذا با گردش هوا سر و کار دارد و دمای یکسانی را می چشد.

فر قنادی

در برشته شدن بهتر عمل می کند:

هوا در فرهای معمولی کمی مرطوب می شود، که غذاهای آبدار نمی تواند از آن در امان بماند. اما این نوع فرها هوا را خشک کرده و باعث می شونند غذا زودتر بپزد و دیگر درگیر تبخیر رطوبت هوا نباشد.

صرفه جویی در انرژی:

چون غذا در فر قنادی زودتر می پزد، بدین ترتیب فرآیند استفاده از برق و گرما کمتر شده و در نتیجه انرژی بیشتری صرفه جویی می شود.

درباره نانوایی

ارسال دیدگاه