تنور نانوایی یکی از اصلی ترین دستگاه های مورد استفاده در نانوایی ها می باشد.

مجموعه آسیا پخت علاوه بر تنورهای  نانوایی آماده ارائه برترین انواع چانه گیر نانوایی نیز می باشد.

تنور نانوایی چیست

نان در تنور پخته می شود. نان اگر تازه از تنور خارج شود لطیف و جویدنی است. در نوع خود خوشمزه است و در کنار غذای مورد علاقه شما سرو می شود.

پخت غذا در تنور حدود پنج هزار سال است که انجام می شود.

تنور نانوایی در خانه های متوسط ​​هندی رایج نیستند زیرا ساخت، نصب و نگهداری آن ها گران است. غذاهای اصیل تنوری در مناطق شهری اغلب در رستوران های تخصصی یافت می شود. با این حال، در مناطق روستایی هند مانند پنجاب، تنور نانوایی به عنوان یک نهاد اجتماعی در نظر گرفته می شود، زیرا تنور در میان جامعه مشترک است.

مردم شهرها زمانی به این فعالیت اجتماعی می پرداختند، اما با رشد تجارت در این مناطق، تنورهای جمعی کمیاب شده اند. غیرمعمول نیست، مردم غذا را به نانوایی های محلی خود می آورند تا با قیمتی منصفانه در آنجا طبخ کنند.

به دلیل عدم دسترسی روزافزون به تنور نانوایی در مناطق شهری، به ویژه در شهرهای خارج از جنوب آسیا، مردم تکنیک‌های مبتکرانه‌ای را برای تکرار فرآیند پخت و پز و غذا بدون استفاده از اجاق ابداع کرده‌اند. جایگزین های رایج عبارتند از اجاق گاز یا کباب پز با سوخت زغال چوب، بنابراین غذا با طعم دودی آغشته می شود.

تنور نانوایی

قیمت تنور نانوایی صنعتی

برای براورد قیمت تنورهای نانوایی صنعتی لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید. یکی از این فاکتور ها اندازه و حجم نانی است که درون تنور پخت می شود.

مجموعه آسیا پخت یکی از برترین ارائه دهندگان تنور های نانوایی با قیمتی مناسب است.
خط کامل تجهیزات نانوایی تجاری ما از نظر کیفیت بی نظیر است که عملکرد و کارایی ایده آل را در نانوایی شما تضمین می کند. ماشین‌های نانوایی ما و تجربه بی ‌نظیر در صنعت، تولید شما را ساده می‌کند و هزینه‌های عملیاتی را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد. هدف ما ارائه راه حل های تجهیزات نانوایی تجاری خود با کمترین هزینه ممکن و در عین حال حفظ بالاترین سطح عملکرد و پشتیبانی است.

هنگام انتخاب محلول پخت، راه حل های متناسب با دانش منحصر به فرد به شما ارائه می شود. بر اساس مهارت های مهندسی استثنایی، بهترین راه حل بدون توجه به نیاز شما ارائه می شود.

با سری  تنور نانوایی پخت ما ، بالاترین کیفیت خروجی را در اختیار شما قرار می دهد – صرف نظر از روش گرمایش. تنور نانوایی ما با فناوری گرمایش اجباری غیر مستقیم، مستقیم، الکتریکی یا هیبریدی عرضه می شوند.

تنور نانوایی این امکان را به شما می دهد که هر گونه محصول پخت را تولید کنید. آنها را می توان با بسیاری از ماشین های ما برای بهینه سازی، تزئین یا توسعه محصول نهایی خود ترکیب کرد.

تنور نانوایی به گونه ای طراحی شده اند که بالاترین استانداردهای صنعتی را برای پخت بیسکویت، کراکر، کلوچه، کیک، پیتزا، نان و بسیاری از محصولات پخت دیگر داشته باشند.

تنور نانوایی تونل های پخت هستند که انتقال حرارت انعطاف پذیر و کارآمد را برای شما فراهم می کنند و در نتیجه محصولات یکنواخت و کاملا پخته می شوند. تنور نانوایی همراه با HMI آسان برای استفاده ارائه می شوند که به شما کنترل کامل هر یک از مناطق را می دهد و فرآیند پخت کامل را تضمین می کند.

پخت تنوری علاوه بر خوشمزه بودن، مزیت های زیادی نیز دارد. در زیر ده دلیل وجود دارد که چرا باید همین الان نان تنوری را امتحان کنید!

از روغن استفاده نمی شود: روغن در غذاهای پخته شده در تنور استفاده نمی شود. اگر به دنبال چیزی هستید که سرخ نشده باشد، مرغ یا گوشت گاو تنوری جایگزین های خوبی هستند.

دارای مشخصات طعم منحصر به فردی است: طعم نان های پخته شده در اجاق تنور بی نظیر است. دلیل این امر این است که تنها راه رسیدن به چنین طعمی از طریق تنور است!

روش تهیه نان سالم: طبخ تنور روشی سالم برای طبخ است، زیرا در آن از هیچ گونه مواد شیمیایی یا گاز استفاده نمی شود و آلایندگی ندارد. فرآیند حرارت دادن تمام مواد مغذی موجود در نان را حفظ می کند.

تعمیر و نگهداری کم: تنور نیازی به تمیز کردن زیادی ندارد. تنها کاری که آشپز باید انجام دهد این است که ذغال های فر را جایگزین کند که دوباره استفاده می شود. نیازی به تمیز کردن فر نخواهد بود. قلاب هایی که گوشت را در جای خود نگه می دارند و هر قسمت دیگری از اجاق گاز که ممکن است نیاز به تمیز کردن منظم داشته باشد تنها بخش هایی هستند که باید تمیز شوند. گوشت و سایر اقلام تنور بسیار آبدارتر و لذیذتر از باربیکیو یا کباب بود.

تنور ماندگاری طولانی دارد: تنور یک آیتم چند منظوره است که به عنوان یک ویژگی آشپزی، تزئینی و آموزنده عمل می کند. حیاطی دلپذیر و آراسته برای لذت بردن مهمانان ایجاد می کند و هدیه ای بی نظیر ارائه می دهد.

بدون از دست دادن مواد مغذی: بسیاری متوجه نمی شوند که بسیاری از مواد مغذی زمانی که ما غذاها را در قابلمه خود می پزیم و مخصوصاً آنها را سرخ می کنیم، از بین می روند. مواد مغذی سبزیجات پس از پخته شدن در روغن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. هنگامی که آشپزی به سبک تنوری را امتحان می کنید، تمام مواد معدنی و ویتامین های سبزیجات یا گوشت شما را نیز تضمین می کند. در جایی که هستند باقی بمانند و آن را برای شما سالم تر کنند.

قیمت تنور نانوایی سنتی

اقتصاد بر فرهنگ تأثیر می گذارد و افزایش اخیر قیمت آرد به همراه مالیات جدید وزارت کار بر روی کیفیت و کمیت نان تنوری تأثیر می گذارد و جامعه آسیای جنوبی پادشاهی را مجبور می کند که نقش خود را در زندگی روزمره خود تجدید نظر کنند.

که معمولاً به نام تنور روتی شناخته می شود و در تنور یا اجاق گازی پخته می شود، یک غذای اصلی در پاکستان و بخش های عمده هند و سایر کشورهای جنوب آسیا است.

حتی در کرالا که به برنج معروف است، مردم به منظور حفظ سطح سالم کلسترول نان به طور فزاینده ای مصرف می کنند.

تنورهای محله و تمامی رستوران های جنوب آسیا نیز نان پخت و فروش می کنند اما اکثریت آنها در سازمان سیلوهای غلات و کارخانه های آرد ثبت نشده اند و نمی توانند از آرد مورد نیاز از آنجا استفاده کنند. در مقایسه با شیرینی‌ها و نان‌های مدرن، مصرف تنور سنتی پایین است که عمدتاً به دلیل مسائل لجستیکی است

نانوایان تنور سنتی پاکستانی به واسطه هایی وابسته بودند که کف مورد نیاز را اغلب با قیمت های بالا تحویل می دادند.

عربستان سعودی بالاترین یارانه را در جهان برای آرد گندم دارد و سهم شیر گندم را از خارج از کشور، عمدتا از اروپا و کانادا وارد می کند. بعد از آسیاب به قیمت ۴۵ کیلو با یارانه SR 22 به فروش می رسد. ۵۲ به مشتریان ثبت نام شده خود، که در آن محصولات پخته شده بیش از نیمی از تجارت آنها را تشکیل می دهد. مغازه داران تنوری تا دسامبر ۲۰۱۲ آن را با قیمت ۳۰ روپیه خریداری می کردند. از آن زمان تاکنون قیمت آرد به شدت افزایش یافته است. برای یک کیسه ۴۵ کیلویی در مدت یک ماه تا ۵۰ SR بالا رفت.

گزارش هایی وجود داشت که آرد گندم به قیمت ۶۵ SR برای یک کیسه ۴۵ کیلویی رسید، اما اکثر نانوایان پاکستانی گفتند که بیشتر از ۵۰ SR پرداخت نکردند. محمد زبیر از تنور در شمال جده، که مقادیر عمده نان تنوری را برای اردوگاه های کار اجباری در مقیاس بزرگ عرضه می کند، گفت که قیمت ۵۰ SR احتمالا برای مدتی ادامه خواهد داشت. بسیاری از رستوران ها و نانوایان محلی آرد و تبوک را به جای جده ترجیح می دهند.

مالیات پیشنهادی برای وزارت کار SR2400 برای نانوایان و رستوران ها نگران کننده است زیرا اکثریت آنها توسط مهاجران نگهداری می شود.

با در نظر گرفتن این عوامل بسیاری از تنورها و رستوران ها حجم نان خود را کاهش داده اند. روتی (نان) دایره ای شکل و معمولاً با قطر تقریبی ۲۰۰ میلی متر و ضخامت ۲۰ میلی متر است. اما اکنون قطر آن به ۱۵۰ میلی متر و ضخامت ۱۰ ۱۵ میلی متر کاهش یافته است.

قیمت فروشگاه ها نیز افزایش یافته است. قبلاً برای SR1 چهار قطعه بود، اما اکنون SR1 فقط سه قطعه Roti می آورد.

به غیر از این رستوران های سنتی تنور و زیر قاره هند، نانوایی های دیگر نیز حجم نان خود را کاهش می دهند.

پاراتا، نوع دیگری از نان که با آرد بسیار خوب تهیه می شود و با روغن سرخ می شود، به طور گسترده توسط مهاجران هندی مصرف می شود. قبلاً برای SR1 سه تکه بود اما اکنون فقط دو تکه می شود. تمیز، نان سفالی تنور پخته شده توسط افغان ها، به همان قیمت اما با اندازه کوچک باقی مانده است.

اخیراً یکی از مقامات وزارت بازرگانی از ناتوانی در نظارت بر اندازه نان ابراز تاسف کرده است.

جالب است بدانید که قیمت و عرضه آرد گندم تازه در بازارهای خرده فروشی ثابت مانده است و میانگین SR15 برای یک کیسه ۵ کیلوگرمی پس از آسیاب است. یک قرص نان نیز در SR3 ثابت ماند.

برداشت محلی گندم در چندین منطقه عربستان سعودی نیز نقش بسزایی در تامین نیازهای داخلی دارد.

عربستان سعودی تصمیم گرفته است که کشت گندم را به تدریج و به طور کامل به واردات محدود کند. بر اساس سیاست سازمان سیلوها و کارخانه های آرد غلات عربستان، تا سال ۲۰۱۶ برداشت محلی به طور کامل حذف خواهد شد و تنها واردات، تقاضای داخلی را تامین می کند. برای اطلاع از قیمت تنور نانوایی صنعتی می توانید با کارشناسان ما با شماره ۰۹۱۳۲۰۶۰۶۱۵ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خانه خدماتتماس ارتباط با ما
09132060615