فر قنادی بعد از مدتی ممکن است دچار مشکل شده و مثل سابق کارایی و کیفیت لازم را نداشته باشد. در این مطلب بر آن هستیم تا از ۳ مشکل رایج در فر قنادی صحبت کرده و برای هر کدام راه حل ارائه کنیم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب در فر قنادی چه غذاهایی را نپزیم، به سایت مراجعه نمایید.

فر قنادی و مشکلات قابل حل!

فر دستگاه ساده و راحتی برای طبخ و پخت غذا می باشد. اما ممکن است مانند همه ی دستگاه ها پس از مدتی، بخش هایی از آن دچار مشکل شده و نیازمند تعمیر یا تعویض شود.

فر گرم نمی شود

فری که گرم نمی شود، قطعا دچار مشکل بزرگی شده است. با این حال ممکن است برای این اتفاق، دلایل متعددی وجود داشته باشد.

مشکل اول:

اگر فر شما با گاز کار می کند احتمالا آتش زنه ی آن دچار مشکل شده است.

راه حل:

برای اطمینان از اینکه مشکل بیشتر از خط گاز نیست، می توانید یکی از شعله ها را روشن کرده تا ببینید گاز خارج و روشن می شود. هنگامی که حرارت را بر فرگاز می گذارید، باید یک صدای کلیک آرام که بعد از آن صدای آتش می آید، بشنوید. اگر صدای آتش را نمی شنوید، فندک را رها کرده و گاز را خاموش و محل آتش را پیدا کنید. ممکن است هر فرگاز با نمونه ی دیگر متفاوت باشد. اما برای همه ی فرگازها نیازمند کشیدن پریز از برق، با پیچگوشتی آن را باز کرده، سیمکشی اتصال را قطع و آتش زنه ی جدید را نصب و همه چیز را دوباره مثل قبل کنید.

فر قنادی

مشکل دوم:

اگر فر برقی دارید، مانند گاز آتش زنه، محل آتش فر ممکن است در طول زمان دچار خرابی یا شکستگی شود.

راه حل:

اگر همه  شعله ها نصفه یا کامل روشن نمی شوند، باید آنها را عوض کنید. این کار به راحتی در چند دقیقه انجام می شود. ابتدا شعله های قدیمی را درآورده و سپس شعله ها را تعویض کنید.

در مطالب بعدی به مشکلات دیگر فر قنادی و راه حل های آن، اشاره خواهیم کرد.

درباره نانوایی

ارسال دیدگاه